Cadre Didactice
Conducerea Scolii
Noutati
Rezultate

Coordonatori: toţi profesorii de specialitate, învăţători şi diriginţi

Tema: conştientizarea elevilor cu privire la valorile şi personalităţile culturii naţionale şi universale.

Activităţi: concursuri şcolare, momente literar-artistice, audiţii, vizite şi excursii, lecţii demonstrative, mese rotunde, mini-sesiuni de referate ale elevilor etc.

Şcoala Generală Urecheşti, judeţul Bacău – partener în proiectul „Fă-ţi prieteni cu o carte!

Tadcaster Grammar School, Marea Britanie. Proiect bilateral. Tema: schimb de experienţă privind studiul celei de-a doua limbi moderne în şcoală

Proiectul Comenius 1. Parteneri: şcoli din Anglia, Polonia, Norvegia, Bulgaria. Tema: educaţia pentru toleranţă şi incluziune şi eliminarea stereotipiilor

Proiectul Comenius 2 – „Cultură şi formare”. Parteneri: şcoli din Germania, Finlanda, Portugalia, Italia, Ungaria, Slovacia.